Hoşgeldiniz, +90 212 267 13 98 info@tudoksad.org.tr
5. Uluslararası Döküm Kongresi

5. Uluslararası Döküm Kongresi - Genel Bilgileri

Sponsorlarımız
  • HM Ankiros Platin
  • İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Platin
  • Marmara Metal Platin
  • Aveks Platin
  • Çukurova Kimya Platin
  • 5M Platin
Kongre Tarihleri11-13 Kasım 2010 Kongre YeriTüyap Fair Convention and Congress Center

5. Uluslararası Ankiros Döküm Kongresi 11-13 Kasım 2010 tarihlerinde, Ankiros / Annofer / Turkcast 2010 Fuarları ile paralel olarak İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Döküm Kongresi bu yıl da Metalurji Kongresi ile eş zamanlı organize edilmiş olup tüm metalurji sektörünün özlediği bilgi platformu yaratılmıştır. Amacı, döküm sektörü ile ilgili akademik, teknolojik, ekonomik, ticari ve idari çalışmalara ilişkin bilgi ve deneyimlerin katılımcılara aktarılması ve ortak konuların karşılıklı olarak paylaşılması olan etkinliğimizde ayrıca sektörü ilgilendiren teknoloji, tesis ve ekipman üreticisi kuruluşlar da en güncel teknolojilerini sektörümüz mensuplarına iletme imkanı bulmuştur.

Bu yıl ki kongremizin teması “İşletmelerimizde Verimlilik ” olarak belirlenmiş olup açılış oturumu sektörümüzün önemli müşterileri olan otomotiv sektörümüzün yurt içi ve yurt dışı satınalma temsilcilerinin “Döküm Alıcısının Gözünden: Dökümcülerden Beklentiler?” başlığı altında sunularına ayrılmıştır.

Toplamda 2 salonda ve 6 oturumda 37 sözlü tebliğ sunulmuştur. İngilizce sunular Türkçe’ye simultane olarak tercüme edilmiştir. Kongremizin teknik oturumları yanında iki ayrı etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. “Döküm Alıcısının Gözünden: Dökümcülerden Beklentiler” Özel Oturumuna, VW Türkiye; Mercedes-Benz Türkiye, BMW Türkiye; Türk Traktör ve Oyak Renault firmalarının Satınalma Direktör ve Sorumluları ile beraber Rayder Raylı Ulaşım Sistemleri Derneği Genel Sekreteri katılarak döküm sektörü ile önemli bilgiler paylaşmışlardır.

Ayrıca bu yıl ilki düzenlenen “Ankiros Dökümün Fotoğrafları Sergisi” ise ziyaretçilere mesleğimize farklı bir göz ile fotoğraf makinası vizöründen bakma fırsatı sunmuştur.