Hoşgeldiniz, +90 212 267 13 98 info@tudoksad.org.tr
8. Uluslararası Döküm Kongresi

8. Uluslararası Döküm Kongresi - Kongre Programı

Sponsorlarımız
  • AKM Metalurji Gümüş
  • ASK Chemicals Platin

29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Ankiros / Annofer / Turkcast 2016 Fuarları ile beraber sekizincisini düzenlediğimiz Döküm Kongremizin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. Bu yıl da çeşitliliğiyle öne çıkan, sektörü en son yeniliklerle tanıştıracak, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda döküm alıcısının katılacağı bu önemli sektörel buluşmalara tüm üyelerimizi bekliyoruz.

8. Uluslararası Döküm Kongremizde, çeşitli temalardaki toplam 8 ana oturumda toplam 48 bildiri yer almaktadır. Kongre programında temel oturum başlıkları sırasıyla; Döküm Sektöründe Rekabet Gücü, Döküm Teknolojileri Demir & Çelik, Döküm Teknolojileri Kalıp, Döküm Sektöründe Yazılım ve Teknoloji, Döküm Sektöründe İnovasyon ve Döküm Teknolojileri Demir Dışı olarak belirlenmiştir.

Davetli KonuşmacıOturum Başkanı:
11.30-12.00 "What Is Neccessary To Be A Successful Foundry In Europe?" - Dr. Erwin Flender (BDGuss Başkanı)
Döküm Sektöründe Rekabet GücüOturum Başkanı: Memiş Sağıroğlu (Trakya Döküm Sanayi Tic. A.Ş.)
13:00-13:20 "Dünya Otomotiv Sanayine Yön Veren Faktörler- Daha Hafif Bir Gelecek Hedefi" Mustafa Ata (Continental Automotive Systems)
13:20-13:40 "Döküm Sanayinin Yeni Teknolojiler ve Değişen Pazar Yapısı ile İmtihanı" Yaylalı Günay (Günay Danışmanlık)
13:40-14:00 "Otomotiv Ana Sanayinin ISO TS 16949 Kapsamında Döküm Tedarikçilerinden Beklentileri" Cihan Cantaş (Ford Otosan)
14:00-14:20 "Döküm Sektöründe 3 Boyutlu Yazıcılar İle Kalıp ve Maça Üretimi" Eduard Meier (ExOne)
14:20-14:40 "Bilyalı Temizleme Esasları" Lawrence Green (Tosçelik Granül)
14:40-15:00 "ISO 50001 Standardı ve İyi Uygulamalar" Ayşe Gül Mangan (Akdaş Döküm)
Döküm Teknolojileri Demir-ÇelikOturum Başkanı: Gürolhan Yaşar (Demisaş Döküm Emaye Mam. San. A.Ş.)
15:30-15:50 "Kayıp Köpük İle Dökme Demir Parça Üretiminde Model Hazırlama ve Ürün Çeşitliliği Üzerine Bazı Örnekler" Marc Karakoç (Karakoç Ingeniere)
15:50-16:10 "Yaş Kum Kalıplamada Reklamasyon" Chris Wilding (Omega), Bülent Şirin (Componenta)
16:10-16:30 "DISA Match ile Fren Kampanası Üretimi" Soren Thiessen (DISA Industries, Meta-Mak)
16:30-16:50 "Mikser Deşarj Kapağı Arızalarını Sıfırlama PM Çalışması" Göktuğ Karabulut (Demisaş)
16:50-17:10 "Su Döküm Modeli İle Demir Türbülans Analizi" Brian Pinto, Thongxai Vouthy, Cemal Andıç (Foseco)
17:10-17:30 "KW-TWINPRESS 4.0-Otonom Kalıplama Uygulaması" Luca Gervasoni (Künkel Wagner, LMA)
17:30-17:50 "Sfero Dökme Demirlerde Besleyici Gömlek Bileşiminin Besleme Performansı Ve Mikro Yapıya Etkisi" Haydar Kahraman, İbrahim Hayri Keser (9 Eylül Üni.), Eray Koyuncu, Serkan Çelik (Çukurova Kimya)
Döküm Teknolojileri Demir-ÇelikOturum Başkanı: Prof. Dr. Cahit Ensari (Yalova Üniversitesi)
11:00-11:20 "Soğuk Kutu Maça Üretiminde Amin Gazlı ve Karbondioksitli Üretim Tekniğinin Karşılaştırılması" Kamil Büke, Kenan Erdaş, Okan Güler (MES Elektromekanik Döküm)
11:20-11:40 "Yüzey İşlem Teknolojileri: Kumlama ve Bilyalı Dövme" Dr. Tayfun Sığırtmaç (Rösler Kromaş)
11:40-12:00 "STELEX ZR ULTRA: Temiz Çelik Döküm Parçalar İçin Yeni Nesil Seramik Köpük Filtreler" Nick Child, Evren Arıkan (Foseco)
12:00-12:20 "Çelik Dökümde Yeni ve Etkin Bir Çözüm: Özel Tasarım Mini Besleyiciler" Calogero Vassallo, Jaime Prat (ASK Chemicals)
12:20-12:40 "Sıcak Kutu Maça Üretiminin Dünü, Bugünü ve Geleceği" Ion Bacanu (Metko HA)
12:40-13:00 "Düşük Basınçlı Sementasyonda Enerji Verimliliği" Gerald Hiller (ALD Vacuum, Meta-Mak)
13:00-13:20 "DISA Core Maça Makinesi SMED Projesi" Kazım Kubat (Demisaş)
Döküm Teknolojileri KalıpOturum Başkanı: Bülent Şirin (Componenta Dökümcülük Tic. San. A.Ş.)
13:20-13:40 "Sandman: Kuma Dökümde Sakatları Azaltmak İçin Yeni Bir Veri Analizi Çözümü" Deepak Chowdhary (MPM Intosoft, Ferromet)
13:40-14:00 "PENTEX / Çevre Dostu Bağlayıcıların Verimli Üretime Etkisi" Manuel Vargas (Metko HA)
14:00-14:20 "Vaka Çalışması: Proses Kontrol Çözümleri İle Çekinti Hatalarını Önleme" Andreas Ljung (Proservice Tech, LMA)
14:20-14:40 "Refrakter Esaslı Boyaların Kullanımı ve Döküm Hatalarına Etkileri" Amine Serghini (Metko HA)
14:40-15:00 "65T Çekirdeksiz İndüksiyon Ocağında Ferro Krom Ergitmesi İçin Refrakter Çözümleri" Dirk Holland, Fangxin Ding, Fırat Maral, Robin Chakrabarti (Calderys, ABP Induction)
15:00-15:20 "MIRATEC™ TS Refrakter Esaslı Boya İle İnklüzyonların Engellenmesi" Reinhard Stötzel, Christian Koch, Lars Leineweber, İsmail Yılmaz, Hakan Kakaç (ASK Chemicals)
15:20-15:40 "Sodyum Bentonit ile Daha Verimli Üretim" Brian Officer (MineralsTech)
Döküm Sektöründe Yazılım ve TeknolojiOturum Başkanı: Seyfi Değirmenci (Tüdöksad Akademi)
15:40-16:00 "Bir Türk Üniversitesinde Geliştirilen Dijital, Optik Mikroskop ve Görüntü İşleme Yazılımı" Prof. Dr. Kazım Tur (Atılım Üniversitesi)
16:00-16:20 "Yüksek Basınçlı Dökümde Sıkıştırma Pimi Uygulamaları" Bayram Tan, Birgi Özçelik (Magma Bilişim)
16:20-16:40 "Türk Döküm sektörü İçin Uygulanabilir Çevrimiçi Eğitim Modelleri" Dr. Arda Çetin (Secteur D)
16:40-17:00 "Pik/Sfero Dökümhanelerinde Simülasyon Programı Kullanılarak “Kalite/Maliyet” Optimizasyonu" Birgi Özçelik, Bayram Tan (Magma Bilişim)
17:00-17:20 "Planlama Yönetimi Olarak Çizelgelemenin Vana Döküm Sektöründe Etkin Kullanımı" Yavuz Selim Yürük, Gökhan Başman (Duyar Vana)
17:20-17:40 "MTI Üniversitesi–Online Yaş Kum Kalıplama Eğitimi Projesi" Patrick Verdot (MineralsTech)
Döküm Sektöründe İnovasyonOturum Başkanı: Prof. Dr. Altan Türkeli (Marmara Üniversitesi)
11:00-11:20 "Promeos Poröz Brülör Teknolojisi Ve Döküm Sektörü Uygulamaları" Jochen Volkert, Barış Ateş, İlter Hancıoğlu (Promeos Gmbh)
11:20-11:40 "Gözenekli Döküm Parçalarında Emprenye İşlemi ile Sızdırmazlık Sağlanması" Dr. Arda Ülgen (Maldaner)
11:40-12:00 "Geri Dönüşüm Kumu Kompozisyonunun Mixture Design Yöntemi ile Optimizasyonu" Burak Özarslan, Mehmet Kul, Küşat O. Oskay, Bahadır Karaca (Estaş Eksantrik, Cumhuriyet. Üni.)
12:00-12:20 "Sentetik Kalıp Kumuyla Yapılan Dökümde Kömür Tozu Kullanımının Azaltılması, Kömür Tozuna Alternatif Teknoloji" Cihan Aktolga (Imerys Metal Casting)
12:20-12:40 "Yaş Kalıplama Kumunun Optimizasyonu ve Standartlaştırılması" Erkan Dalay, Onur Er (Eku Fren)
Döküm Teknolojileri Demir DışıOturum Başkanı: Prof.Dr. Kazım Tur (Atılım Üniversitesi)
12:40-13:00 "Endirekt İndüksiyon Ergitme" Ahmed Levend Otsukarcı (Inductotherm)
13:00-13:20 "Magnezyum Alaşımları Basınçlı Dökümü ve Karakterizasyonu" Deniz Taşkesen, Prof. Dr. Ali Kalkanlı (Rutaş, ODTÜ)
13:20-13:40 "Alçak-Basınç Alüminyum Jant Üretimi - Baştan Son’a Çözümler" Roger Kendrick, Giorgio Muneratti, Martin Freyn, Philippe Kientzler, Gustavo Martinez, Eiyu Tei, Halis Artut (Foseco)
13:40-14:00 "Alüminyum Dökümünde Sıvı Metal Kalitesinin Belirlenmesi" Doç. Dr. Derya Dışpınar (İstanbul Üniversitesi)
14:00-14:20 "Alçak Basınçlı Döküm Proseslerinde “Giriş Kalite Kontrol” GGK İndeksi Geliştirilmesi" Emre Koca (Maxion İnci Jant), Çağlar Yüksel (Y.T.Ü), Eray Erzi (İstanbul Üniversitesi)
Döküm Teknolojileri Demir DışıOturum Başkanı: Prof.Dr. Ali Kalkanlı (ODTÜ)
14:20-14:40 "İkincil Alüminyumda Ticari Kriyolitin Etkisi" Çağlar Yüksel, Mustafa Çiğdem (Y.T.Ü)
14:40-15:00 "A380 Alaşımının Yüksek Basınçlı Dökümünde V Ve Sr İlavesinin Özelliklerinin Karakterizasyonu" Özen Gürsoy (İstanbul Üniversitesi), Ali Osman Küçük (Alcast Metal)
15:00-15:20 "Mg Elementinin AlSi10 Alaşımının Mikroyapı ve Mekanik Özelliklerine Etkisi" Gökhan Atay (Avcılar Demir Çelik)
15:20-15:40 "Direkt Soğutmalı Döküm Yönteminde Nihai Ürün Hatalarına Döküm Şartlarının Etkisi" Arda Yorulmaz (İstanbul Üniversitesi)
15:40-16:00 "Al-Si Alaşımlarında Sıcak Yırtılma Mekanizması" Muhammet Uludağ (Selçuk Üni.), Remzi Çetin (Haliç Üni.), Derya Dışpınar (İstanbul Üni.)
Henüz Bu Güne Ait Program Eklenilmemiştir