Hoşgeldiniz, +90 212 267 13 98 info@tudoksad.org.tr

TÜDÖKSAD AKADEMİ IV

Seminer Tarihi :28.04.2015 Seminer Yeri :İstanbul Pendik Divan Otel

Bu yıl başlatılmış olan “Döküm Günleri”nin dördüncüsü 28-29 Nisan’da İstanbul Divan Otel Pendik’te düzenlendi. Componenta Orhangazi’den Seyfi Değirmenci ve Bülent Şirin’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik, Magma Bilişim eğitiminde olduğu gibi iki gün sürdü.

Eğitim içeriği

Öğle yemeğine kadar Magma Türkiye’den Cem Uluç “Simulasyon Yoluyla Sağlanan Bariz Öngörüler ve Garanti Altına Alınan Kalite Parametreleri”konusunda sunum yaparken, Componenta Orhangazi’den Bülent Şirin de “Kalıp ve Maça Kumunun Kritik Özellikleri, Döküm Parça Kalite ve Maliyetine Etkileri” konusunda bir sunum yaptı.

Katılımcıların biraraya gelerek sohbet etme fırsatı yakaladığı öğle yemeğinden sonra ise etkinliğe Foseco Almanya’dan katılan Norbert Schütze “Kalıplama Malzemelerinin Optimizasyonu Yoluyla Grafit Bozulmalarının Azaltılması” konusunda, ASK Almanya’dan katılan Udo Skerdi ise “Sfero Üretiminde Besleyici Kullanım ve Seçim Kriterleri, Yararları, Toplam Maliyete Olan Etkileri” konusunda sunum yaptı. Kahve molasından sonra gerçekleşen son oturumda ise Ortadoğu Mineral’den Mert Meriç katılımcıları “Dökümhanelerde Bentonit Seçim Kriterleri, Kalıp Kumu Yönetimi ve Yerli Bentonit Madenlerindeki Son Gelişmeler” konusunda bilgilendirdi. Gün boyunca süren etkinlik renkli geçen bir kokteyl ve akşam yemeği ile sona erdi.

Eğitim ile ilgili teknik dökümanları E-Kütüphane bölümünden indirebilirsiniz.